Web Sayfamız Yayında
        Alış      Satış
 


Yıldırım Sayacı ( Yıldırım Sayıcı) 
Yıldırım sayacı, yakalama uçları, paratoner gibi yıldırımdan korunma ekipmanları tarafından çekilen yıldırım darbelerini kayıt etmek ve saymak amacıyla tasarlanmıştır. Yıldırım sayaçları, deşarj akımının neden olduğu yıldırım darbeleri iniş yoluna seri olarak monte edilir. Yıldırım sayacı kullanımıyla, yıldırımdan korunma ekipmanlarınızın koruma sağlayıp sağlamadığını ve güvenliliğini tespit edebilirsiniz. Bu cihaz, sayım aralığı limitlerinde herhangi bir partisel bakım gerektirmez. Ayrıca dahili ve harici güç kaynağına gereksinimi olmadan çalışır.
 
Ürün Kodu
AFV 0907 CF
Sayım Aralığı
00 – 99
Minimum Deşarj Akımı
1 kA (8/20mS)
Maksimum Deşarj Akımı
100 kA (8/20mS) -150 kA (4/10mS)
Giriş – Çıkış İletkeni
8mm (F50mm2)
Çalışma Sıcaklık Aralığı
-30 C0 ile +80 C0
Boyut
165 x 92 x 47 mm
Donanımı : Yıldırım sayacı yakalama çubuğu (veya paratoner) iniş iletkenine seri olarak ve daima deşarj akımı yönünde, topraktan yaklaşık 2 metre yüksekteki test klemensinin üzerine monte edilir. Faraday kafesi uygulamalarında birçok iniş iletkeni mevcut olduğundan, yıldırım sayacı tüm korunma tesisatının en yüksek noktasında iletken üzerine veya yapının orta kısmına monte edilir.
Bağlantılar ; Yıldırım sayacı ürünle beraber verilen iki bağlantı elemanı kullanımıyla birleştirilir. Alt bağlantı elemanı direk veya en direk olarak test klemensiyle birleştirilir.
Yıldırım sayıcı yıldırımlık tesisatının yıldırım alıp almadığının belirlenebilmesi için gereklidir.
 
Web Tasarım PLUSGRUP